➲ LinguaLeo запускає нову систему онлайн-навчання англійської мови

➲ LinguaLeo запускає нову систему онлайн-навчання англійської мови

Лідер російського ринку онлайн-навчання англійській мові компанія LinguaLeo витратила $1,5 млн на переробку свого сервісу. Компанія сподівається, що нова персональна система навчання змусить користувачів залишатися з сервісом надовго і платити за доступ до розширеним можливостям

➲ LinguaLeo запускає нову систему онлайн-навчання англійської мови

Артем Логінов (ліворуч) і Дмитро Стависький
Фото: Олег Яковлєв/РБК

Про те, що LinguaLeo запускає персональну систему для онлайн-навчання англійської мови, РБК розповів генеральний директор компанії Дмитро Стависький. Розробка нової системи, яка включає веб-платформу і мобільний додаток, велася з весни 2014 року, загальні інвестиції склали близько $1,5 млн, уточнив він. Для компанії це значна сума: з моменту запуску в 2010 році LinguaLeo залучив близько $3,2 млн інвестицій. Навіщо сервісу знадобилася дорога «перебудова»?

Онлайн-посидючість

LinguaLeo — один з найбільших гравців на російському ринку онлайн-освіти. За оцінками j’son & Partners Consulting, зараз на цьому ринку більше 50 великих проектів, аудиторія російського ринку онлайн-навчання — 7,2 млн осіб, з них більше 6 млн — слухачі LinguaLeo. За інформацією самого сервісу, у LinguaLeo 10,5 млн зареєстрованих користувачів, понад 5,6 млн установок програми.

Що таке LinguaLeo

Засновник LinguaLeo Айнур Абдулнасыров придумав сервіс в 2010 році. У ньому користувачеві пропонується допомагати левеняті Лео проходити заняття, тим самим заробляючи бали-«фрикадельки». Займатися можна як у веб-версії сервісу, так і в мобільному додатку. За час роботи LinguaLeo залучив понад $3,2 млн інвестицій. Восени 2010 року стартап залучив $200 тис. від бізнес-ангелів Ігоря Рябенький, Єгора Руді та Сергія Кузнецова, а навесні 2012 року закрив раунд на $3 млн від венчурного фонду Runa Capital. Аудиторія сервісу представлена в Росії та країнах СНД (на цей регіон припадає близько 9 млн користувачів LinguaLeo), Бразилії та Туреччини (крім англійської та російської версій, у сервісу є португальська і турецька).

Зараз в системі LinguaLeo понад 200 тис. навчальних відео — та аудіоматеріалів, інтерактивних вправ, близько десятка інтерактивних тренувань і понад півсотні граматичних і тематичних курсів.

Раніше користувачеві в ігровій формі пропонувалося самостійно освоюватися в мовних «джунглях». Тепер LinguaLeo спочатку запропонує пройти тест, потім заповнити «профіль» про свої цілі та інтереси в вивченні мови, а також вказати, скільки часу користувач готовий витрачати на навчання. В результаті новачок отримає персональний план навчання. У міру його проходження LinguaLeo буде показувати прогрес користувача в кожній з категорій навичок — від сприйняття мови на слух до граматики і запасу лексики. Далі, розповідає Стависький, система буде оцінювати швидкість освоєння матеріалу користувачем в кожній категорії і на основі цієї статистики також вносити зміни в план занять. Ці дані про власний прогрес дозволять людині самому зрозуміти, де його сильні і слабкі сторони в знаннях про мову.

Розробники стартапу сподіваються, що впровадження персональних планів навчання дозволить виправити одну з головних проблем компанії — низьку залученість користувачів, визнає Стависький. Від вирішення цієї проблеми безпосередньо залежать доходи LinguaLeo. Їх основа — продаж підписки для отримання доступу до розширених можливостей сервісу (наприклад, так званий «Золотий статус» коштує 2,4 тис. руб. у рік, тематичні курси — від 500 до 1,95 тис. руб.).

Зараз, за оцінками Ставиского, у LinguaLeo поки тільки близько 4% платних користувачів від загальної бази (компанія не розкриває свої фінансові показники). Джерела РБК, серед яких представник великого венчурного фонду засновники і декількох великих стартапів на російському ринку онлайн-освіти, оцінюють виручку LinguaLeo за 2013 рік приблизно в $5 млн (при курсі 32,7 рубля за долар); за їх оцінкою, зараз лише близько 10-30% користувачів сервісу купують «Золотий статус» та інші платні продукти вдруге.

Змусити людей платити складно, тому що більшість з них швидко втрачає інтерес до самоосвіти. За оцінкою співрозмовників РБК, що працюють на ринку онлайн-освіти, з багатомільйонної бази користувачів у день активно користуються LinguaLeo не більше 1% (100 тис. осіб). Ці дані були вірні на початок 2013 року, підтверджує Стависький, але поточні цифри не розкриває.

Ринок онлайн-освіти в цифрах:

30-40 млрд рублів — обсяг російського офлайн-ринку навчання англійській мові (без урахування послуг приватних репетиторів)

400 млн рублів — обсяг російського ринку онлайн-освіти

7,2 млн осіб — аудиторія російського ринку онлайн-навчання

78% росіян з тих, що навчаються онлайн, хочуть вивчати англійську мову

2% — середня конверсія безкоштовного користувача в платного для російських освітніх онлайн-проектів

Джерело: j’son & Partners Consulting

Індульгенція для лінгвістів

Оновлення продукту, сподівається команда LinguaLeo, дозволить краще утримувати користувача на сайті і збільшить середній щомісячний дохід з користувача (прогнози компанія не розкриває). Цінова політика найближчим часом не зміниться, підкреслює Стависький.

У першому кварталі 2015 року LinguaLeo з поліпшеним продуктом планує запустити на іспаномовного ринку, охопивши близько 20 країн: Іспанію, а також країни Латинської Америки — Мексики, Чилі, Аргентини, Колумбії та інші. Бюджет на локалізацію веб-сервісу і додатків включає в себе переклад інтерфейсу і навчального контенту (близько $50 тис.), а також просування сервісу на новому ринку (бюджет на запуск — близько $10 тис.). В подальшому для підтримки зростання інтересу до продукту в новій країні компанія буде витрачати на маркетинг близько $6-10 тис. щомісяця. За рахунок експансії LinguaLeo розраховує збільшити цільову аудиторію вдвічі — до 20 млн користувачів, зазначає Стависький.

Зараз залученість користувача у LinguaLeo йде «по низхідній параболі»: спочатку користувачеві подобається велика кількість матеріалів, він багато займається, потім поступово гейміфікація набридає, і в кінцевому підсумку він покидає сервіс, міркує засновник одного з великих стартапів у сфері професійного навчання. Проблема низької мотивації пов’язана з тим, що користувачі LinguaLeo воліють навчати мови «проектно» — наприклад, щоб підготуватися до іспиту, отримати нову роботу або поліпшити англійську перед подорожжю, визнає Стависький. У підсумку, не будучи замотивированными займатися регулярно, багато не повертаються до роботи з сервісом — а значить, не готові платити за додаткові матеріали та програми.

«Ігрова механіка сервісу подобається багатьом користувачам, але є й ті, хто більше націлений на конкретну динаміку своїх знань і хоче бачити свої результати, — зазначає Артем Логінов, віце-президент по продукту LinguaLeo. — Це як фітнес-браслет, який завжди з тобою і мотивує вести більш активний спосіб життя; наш сервіс з нової персональної системою буде так само постійно тримати людину в тонусі».

«Користувачі російських сервісів онлайн-освіти діляться на дві категорії, — розмірковує Дмитро Гужеля, засновник навчальної онлайн-платформи «Универсариум». — Одиниці з них мотивовані, готові самі організовувати навчання, їм цікаві складні завдання. Переважна ж більшість людей воліють «розжований» матеріал, прості онлайн-курси». Оновлений LinguaLeo буде цікавий «якісним» учням, і залученість таких користувачів може вирости на кілька десятків відсотків, але чекати зростання аудиторії «в рази» не варто, вважає він.
Источник

Добавить комментарий